Tudtad, hogy a D3-vitamint képes a saját szervezeted is előállítani? A napsütés hatására a bőrben lévő, úgynevezett elővitaminok, valamint a máj és a vesék segítségével. De mi a helyzet télen? Az ilyen szürkés időben jobb begubózni, én néha át is aludnám a napokat egy meleg paplannal a fejemen. A D-vitamin pótlás ilyenkor különösen fontos! Én rendszeresen szedem az ősz beköszöntével.
A D-vitamin jótékony hatásai:
A csontok számára nélkülözhetetlen kálcium és foszfor felszívódását segíti
Autóimmun betegségek esetén gyulladáscsökkentő hatású
A daganatos betegségek kialakulásának megelőzésében komoly szerepe van
Csökkenti a szív-és érrendszer megbetegedések kockázatát
D-vitamin pótlása
Jó levegőn, napsütésben legalább 30 perc séta
Ősszel és télen tabletta formában (a 3000NE-t a háziorvos írja fel)
máj, tőkehalmáj
halak
tojássárga
méz
EnDo és a D-vitamin
Egy 5 évvel ezelőtti kutatás összefüggést vélt felfedezni a D-vitaminszint és az endometriózis vonatkozásában, a vizsgált páciensek jelentős százalékánál D-vitamin hiány állapítottak meg.
Gyulladáscsökkentésben segíti szervezetünket, ami az endometriózis esetén is egy jelentős szempont.
Tipp: K2 vitamint is vigyünk a szervezetünkbe, ha D-vitamint is szedünk, mert a túlzott D-vitamin pótlás csökkenti a K2 vitamin raktárunkat.
Kép: tatjanabaibakova
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.